Investiční Beseda na Gymnáziu DR. Emila Holuba – Holice

Investiční Beseda na Gymnáziu DR. Emila Holuba – Holice

Nedávno jsme měli výsadu být pozváni na gymnázium v Holicích, kde jsme se studenty dvou tříd bavili o fascinujícím světě investic. Společně s mým kolegou Petrem jsme se snažili odpovědět na otázky jako: „Co je to investice? Do čeho a kdy mám investovat? Je výhodné investovat do zlata, hodinek či kabelek?“ a mnoho dalších.

Diskutovali jsme s mladými lidmi o základech a principech investování, přičemž jsme sdíleli příklady a zkušenosti ze své praxe. Zabývali jsme se také tématem behaviorální ekonomie, kritického myšlení, marketingových triků a v poslední části jsme odpovídali na dotazy, které nám studenti předem zaslali. Celou dobu jsme otevřeně s publikem diskutovali a snažili jsme se, aby je to bavilo. Cílem bylo doplnit teoretické znalosti ze školy o ty praktické a vyvolat zájem o důležité téma finanční gramotnosti a investic obecně. Zda se nám to povedlo, posuďte sami z následující zpětné vazby:

 

  • Beseda mě velice zaujala. Ohledně financí, a hlavně do čeho investovat nemám takový přehled, ale kluci mi v tom udělali více jasno a budu tyto informace šířit dál. Za mě velice zajímavé. 🙂
  • Líbilo se mi to, bylo vidět, že kluci mají velký přehled, vědí, jak už Lukáš zmiňoval, tak bylo asi vidět, že naši skupinku kluků to bavilo, protože jsme byli ticho, ne jako na většině ostatních přednášek.
  • Moc se mi to líbilo, ráda bych si kluky poslechla znovu. Byl to pohled od někoho, kdo se v tom opravdu orientuje, a bavilo mě to. Zároveň mě motivovalo se tím začít víc zabývat, protože to má opravdu smysl. Možná jednu věc bych vytkla, a to, že někdy jsem se moc neorientovala v pojmech, protože jsou pro mě neznámé a je to pro mě taková španělská vesnice. Ale chápu, že pro ně jsou to automatické a běžné věci. Jen jsem někdy moc nevěděla, co se vlastně tím myslí.
  • Beseda se mi líbila, myslím, že jsem tématu investice začala konečně více rozumět a více jsem pochopila jeho princip. Investice pro mě byly a stále z části jsou dost rizikové, a plně jim nevěřím, ale oba investoři mě jejich výstupem alespoň trochu přesvědčili se o toto téma více zajímat a věnovat mu čas a možná i peníze. Z přednášky si odnáším užitečné informace do budoucna.
  • Mile mě to překvapilo, na 3 hodiny to uteklo a mám větší motivaci se investování věnovat.
  • Moc zajímavá přednáška. Mám pocit, že jsem se dozvěděl mnoho nových informací a taky si objasnil staré informace, kterým jsem předtím plně nerozuměl. Je trochu škoda, že jsme se nedostali ke všemu, co se mělo probírat, příště by to chtělo trochu víc času, ale jinak super.
  • Beseda se mi velice líbila, byla splněna všechna má očekávání. Dozvěděla jsem se mnoho nového a to, co už jsem věděla, tak jsem si ujasnila. Beseda byla velmi naučná, a jsem spokojená, že jsme měli tu možnost na té besedě být. Líbilo se mi, jak beseda byla podána a jak oba dva pánové vysvětlovali a celkově shrnuli investování. Myslím si, že to muselo skoro každého bavit, nebylo to nudné, ale bylo to zábavné, hlavně jejich osobní konkrétní příklady mě bavily.
  • Za mě to bylo skvělé – moc se mi líbilo, že jsme měli možnost poslechnout si i opravdové názory lidí, kteří se v investování pohybují, protože abych řekla pravdu, z jednoduchého výčtu všemožných možností investování bez zkušeností nedokážu posoudit, která pro mě nebo obecně je nejvýhodnější, nejpohodlnější, nejvýnosnější, nejbezpečnější nebo prostě pro mě nejvhodnější. Beseda mi tedy udělala větší jasno v tom, jaké mám tak nějak možnosti, a taky mě, abych řekla pravdu, motivovala něco třeba začít i s tím malým, co tak nějak mám, něco dělat, a experimentovat.

Beseda měla u studentů takový ohlas, že pokud Já s Petrem najdeme ve svém diáři volné místo, tak za nimi dorazíme znovu.

Zdroj

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru