„Dvě kasičky“

Dvě kasičky

Témat současnosti je tolik, že by se jimi dala vytapetovat slušně velká místnost. A protože většina z nich je těžkých, a ne úplně hezkých, napadlo mě prosvětlit podzim s blížícím se koncem roku něčím hezkým. Přišla mi do ruky milá kniha „Dvě kasičky“ určená dětem předškolním i pubertálním, a co je důležité, i jejich rodičům! Když knihou listuji, dělá na mě hezký dojem a běží mi hlavou nespočet myšlenek.

Že by tuto knihu měli mít možnost si přečíst všichni podnikatelé 90. let i pozdějších, kteří dnes své firmy prodávají a obrací se na mě s otázkou „co teď s tím vším?“. Že by měla přijít do rukou i všem lidem, kterým je dnes 30–40 a jsou ve fázi života, kdy se spotřeba rodiny blíží spotřebě MIGu v bojovém letu a ne a ne přistát zpátky na základně 😊. Stejně tak by ji ocenili studenti kolegů, kteří v rámci svého filantropství vyučují na vysokých školách, či studenti středních škol, kde beseduji na téma investic anebo děti z dětských domovů, o které pečuje jiný kolega těsně před dosažením pomyslné dospělosti = 18 let, aby srážka s realitou nebolela tolik.

Myšlenky v knize obsažené jsou jako obvykle prosté a proto funkční. „Dvě kasičky“ vznikly z praxe, z potřeby dospívajícího kluka rozumět penězům a co s nimi dělat. Autor knihy Kryštof Bartoš začal svému synovi odpovídat jeho otázky, bylo jich víc a víc, až jednou syn povídá „tati, z toho bychom měli udělat knížku, aby si v těch penězích mohly udělat pořádek všechny děti!“.

Závěr roku bývá časem přemítání, ohlédnutí se za uplynulým rokem i pohledem do roku dalšího. Jediné, co můžeme skutečně ovlivnit, je vlastní chování. Sami k sobě a ke svým blízkým. Zastavte se na chvíli a sdílejte spolu hospodaření, předávejte si mezi generacemi zkušenosti, které vedly k tomu či onomu. Dobré i špatné kroky, klíčové momenty i všední chování běžného provozu domácnosti. Možná vás překvapí, jak fajn to může být.

Z prostého ekonomického důvodu není kniha ve volném prodeji velkoknihkařství, kde autor z jedné prodané knihy získá pár korun. Můžete objednat u mě anebo se jen inspirovat myšlenkou, sdílet mezi sebou a generacemi své zkušenosti. Obojí je skvělé.

Hezký závěr roku a klidný Advent

Marián

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru